محصولات فروشگاه

چگونه ریجن اکانت PSN خود را تشخیص دهیم؟

ریجن هر اکانت PSN که در کنسول PS4 خود استفاده می‌کنید با توجه به مکان کشور انتخابی شما در زمان ساخت اکانت تعیین می‌شود و پس از فعال شدن اکانت شما امکان تغییر آن وجود ندارد.

اگر که به هر دلیلی کشور انتخابی اکانت خود را نمی‌دانید برای دانستن آن به این آدرس اینترنتی بروید و پس از وارد شدن به اکانت خود از تب Account وارد قسمت Account Details شده و سپس با مشاهد گزینه Country/Region می‌توانید کشور انتخابی اکانت خود را مشاهده کنید.

یک روش دیگر و با استفاده از PS4 این است که به قسمت Setting کنسول خود رفته و مراحل زیر را طی کنید :
Account Management > Account Information > Address

در این قسمت نام شهر و ایالت انتخابی اکانت شما مشخص است که می‌توانید با توجه به نام آنها، کشور انتخابی خود را نیز متوجه شوید. به عنوان مثال اگر نام شهر شما کالیفرنیا می‌باشد کشور شما آمریکا و اگر نام شهر دوبی می‌باشد کشور مربوط به اکانت شما امارات می‌باشد.

ریجن هر اکانت هم با توجه به منطقه کشور انتخابی شما تعیین می‌شود ، اگر کشور شما در منطقه آمریکا قرار دارد آیدی شما ریجن یک محسوب می‌شود، کشور‌های منطقه اروپا و خاورمیانه ریجن ۲ محسوب می‌شوند و کشور‌های آسیای شرقی ریجن سه هستند.

اهمیت ریجن و کشور انتخابی شما برای استفاده از گیفت کارت‌های نقدی و پلاس می‌باشد که باید گیفت کارت مربوط به کشور و ریجن خود را خریداری کنید تا بتوانید کد آن را استفاده کنید.

نکته:
برای استفاده از بازی‌ها به صورت دیسک فیزیکی هیچ تفاوتی نمی‌کند که ریجن دیسک با اکانت شما یکی باشد. برای مثال اکانت ریجن یک می‌توانید بازی فیزیکی ریجن دو را خریداری کرده و بدون هیچ مشکلی بازی کند.

البته اگر پس از خرید دیسک فیزیکی تمایل به خرید DLC‌های بازی به صورت دیجیتالی دارید باید توجه کنید که ریجن اکانت شما با ریجن دیسک فیزیکی مشابه باشند. (در هر دو مورد ریجن کنسول هیچ اهمیتی ندارد.)

مهدی وفایی نژاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × یک =